Tor Henning Molstad ÅRETS utøver 2011!

Tor Henning Molstad ÅRETS utøver 2011!

Solør MCK startet 30-årsjubileet med årsmøte og premiegalla på Heia Hotell i Våler lørdag 11. februar. 33 medlemmer stilte på årsmøtet kl 17:00, mens 54 stk hadde funnet veien til premiegallaen etter 2011-sesongen.
Det var god stemning og ingen store diskusjoner under årsmøtet som gikk unna på rekordtid.

Etter deilig mat og en beinstrekk dro vi i gang PREMIEGALLA som etter hvert ha blitt en tradisjon.

Først ble det delt ut masse medaljer i NMF Region Innlandets mesterskap i grenene roadracing, classic roadracing, supermotard og enduro. Etter regionsmesterskapet fortsatte vi med Klubbmesterskap i de samme grenene + motocross og barneidrett.
Masse heder og ære til klubbens fantastiske utøvere som i løpet av 2011-sesong forsynte seg grovt av premiene rundt i de forskjellige mesterskap med om lag 200 pallplasser.


SPORTS- / UTØVERPRISER 2011:

ÅRETS UTØVER og ble medaljegrossisten Tor Henning Molstad som i 2011 var helt rå! Han har kjørt i 3 klasser og tatt medaljer i alle sammen.
Nedenfor ser dere hans merittliste 2011.
Denne utøveren har gjennom 10 år vist et engasjement og en sportslig entusiasme man skal lete lenge etter. Han har bygd seg opp og utviklet seg til å bli en ener/vinner innen flere klasser i sin idrett. Han har en merittliste som virkelig er imponerende. Siden sin første medalje i 2003 har han til og med 2011 vunnet 5 GULL-, 5 SØLV- og 10 BRONSEMEDALJER i diverse mesterskap og cuper. I tillegg har han vunnet 4 Kretsmesterskap, 5 Regionsmesterskap og 8 Klubbmesterskap. Han har også et antall sølv- og bronsemedaljer i Krets-, Regions- og Klubbmesterskap. Disse nærmere 50 medaljene er vunnet i 3 forskjellige klasser.
I 2011 ble det følgende pallplasser i statusmesterskap:
• BRONSE i UEM Classic Cup – klasse classic 500
• BRONSE i Classic Nordic Championship – klasse classic 500
• BRONSE i Classic Nordic Cup – klasse Sidevogn A
• GULL i Norsk Classic Cup – klasse classic 500
• GULL i Norsk Classic Cup – klasse SuperMono
• GULL i Norsk Classic Cup – klasse Sidevogn A
• REGIONSMESTER – klasse classic 500
• REGIONSMESTER – klasse SuperMono
• REGIONSMESTER – klasse Sidevogn A
• KLUBBMESTER – klasse SuperMono
• KLUBBMESTER – klasse Sidevogn A
• SØLV i klubbmesterskap – klasse classic 500
Han var Årets CLASSIC ENTUSIAST i 2002 og 2004. Han ble også årets classicfører 2011.

– ÅRETS KJØRER ROADRACING 2011: Joakim GULLIKSEN
Til tross for sin unge alder (22) er denne stillferdige utøveren fortsatt sulten på medaljer. Han har så langt i sin 6 årige racingkarriere tatt 16 offisielle medaljer siden 2006. Det er blitt flere Nordiske, Norske og Svenske Mesterskap, medaljer i alle valører, samt regions-, krets- og klubbmesterskap.
Denne sesongen har igjen nærmest gjort rent bord. Bøttevis med pallplasser i tillegg til 2 titler og 1 sølvmedalje!
• Sølv i NORDISK MESTERSKAP – 125 GP
• GULL i NORSK MESTERSKAP – 125 GP
• GULL i SVENSK MESTERSKAP – 125 GP
• SØLV i Scandinavian Open – 125 GP
• REGIONSMESTER – 125 GP
• KLUBBMESTER – 125 GP
Han er 2 ganger kåret til ÅRETS UTØVER (2008 og 2010) og 3 ganger til ÅRETS KJØRER ROADRACING (2008, 2010 og 2011). Han var ÅRETS JUNIOR i 2005, 2006 og 2007.

– ÅRETS DEBUTANT ROADRACING 2011: Marius GUDMUNDSRUD
Denne utøveren har kommet som et friskt pust, og var lenge med og kjempet om seieren i klassen sin i Norgescupen. Litt uflaks gjorde at det dessverre ble den kjedelige 4. plassen i sammendraget til slutt. Han har raskt utviklet seg til en god fører vi gleder oss til å se i fortsettelsen.
• 4. plass N-Cup – Rookie 600 (beste SMCK-fører)
• REGIONSMESTER – Rookie 600
• BRONSE i klubbmesterskapet – Rookie 600

– ÅRETS JUNIOR ROADRACING 2011: Håkon Marius KOLVIK
Denne unggutten har vist en vilje det står respekt av. Til tider har han slitt med tekniske problemer, men han gir seg aldri. Endelig skulle hans tålmodighet gi resultater i Norgescupen.
I sin siste sesong i juniorklassen ble det medalje. Nå er det Rookie 600 som gjelder fremover.
• SØLVVINNER NORGESCUP – Junior Standard
• REGIONSMESTER – Junior Standard
• KLUBBMESTER – Junior Standard

– ÅRETS KJØRER SUPERMOTARD 2011: Renè RIISER
For de fleste av oss er han en litt ukjent utøver, men hvilke utøver på banen når hjelmen er på og starten har gått. Bare ETT fokus; FØRST i mål. Dette har vært en suksessoppskrift i en gren som forhåpentligvis er på full fart fremover, og ikke minst med tanke på de flotte forholdene på Vålerbanen.
• GULL NORGESCUP – Klasse Open/C
• REGIONSMESTER – Klasse Open/C
• KLUBBMESTER – Klasse Open/C

– ÅRETS KJØRER OFFROAD 2011: Arnt Olav SKYRUD
Denne utøveren har vært innom både Supermotard og Enduro, men det er sistnevnte gren som nå prioriteres.
• 19. plass NORGESCUP – Klasse B
• BRONSE i REGIONSMESTERSKAP – Klasse B
• KLUBBMESTER – Klasse B

– ÅRETS GJENNOMBRUDD 2011: Geir JOHNSEN / Jim JOHNSEN (sidevogn classic RR)!
Disse to utøverne har satset på en litt unorsk racingklasse, men de har tydeligvis funnet seg vel til rette og de har kjørt mange gode løp. De har i sin aller første sesong blandet seg inn i toppen i Norden og oppnådd gode resultater.
• BRONSE i Classic Nordic Championship – klasse Sidevogn A
• SØLV i Classic Nordic Cup – klasse Sidevogn A
• SØLV i Norsk Classic Cup – klasse Sidevogn A
• SØLV i REGIONSMESTER – klasse Sidevogn A
• SØLV i KLUBBMESTER – klasse Sidevogn A

– ÅRETS INTERNASJONALE BRAGD 2011: Harald SKJØRSHAMMER / Rolf NEDREBØ (sidevogn)
Denne prisen skal henge litt høyere en de andre prisene i Solør MCK, og den er bare utdelt TO ganger tidligere.
Disse to utøverne har også satset på en litt unorsk racingklasse, og er helt i startfasen. De fikk tilbud om å komme over til USA og kjøre på Bonneville Salt Flats og Miller Motorsport Park.
Dette eventyret resulterte i 2 verdensrekorder på saltslettene i Bonneville. Dette er ikke hverdagslige ting for norske motorsykkelutøvere, og i hvert fall ikke utøvere fra Solør MCK. Denne bragden synes vi kvalifiserer til prisen ÅRETS INTERNASJONALE BRAGD..

– TRENINGSPRISEN OFFROAD BARN 2011: Morten Alexander MOE
Fortsatt er det de aller yngste utøverne i klubben som har flest treningsoppmøter.
I 2011 som i 2010 var det den samme unge karen som kan vise til flest oppmøter på trening.
Totalt 42 oppmøter! Det er mange timer det!

– TRENINGSPRISEN OFFROAD JUNIOR/SENIOR 2011: Jan-Åge Åslund BRANDETT
Ny sesong med meget bra treningsfremmøte. Totalt 31 fremmøter.

– TRENINGSPRISEN ROADRACING JUNIOR 2011: Marius S. HANSEN
Tilnærmet 100 % oppmøte gjennom sesongens treningsaktivitet på Vålerbanen i 2011

– TRENINGSPRISEN ROADRACING SENIOR 2011: Joakim BRETUN
Dette er en utøver som har skjønt at trening er veien til suksess. Tilnærmet 100 % oppmøte på treningsaktivitet på Vålerbanen i 2011. Løpsresultatene han viser også at dette har vært lurt.

FUNKSJONÆRPRISER 2011:

– ÅRETS HONNØR SOLØR MCK 2011: Per Gunnar EKREN
Denne karen har humør, arbeidskapasitet, stå på vilje, pågangsmot og entusiasme det virkelig står respekt av. Han nedlegger arbeid gjennom et enormt antall timer som vi egentlig ikke ser og merker før vi kommer til klubbens arrangement. Da får vi virkelig se om han har lykkes, og hittil har det bare vært suksess.
Med den størrelsen klubben har i dag og den aktiviteten vi bedriver gjør dette medlemmet en fantastisk jobb man nesten blir stum av. Vi synes klubbens medlemmer i blant kunne være litt mer imøtekommende og stille opp i større grad da han ringer og lurer på om de kan være med på dugnad.
Tusen takk for det flotte arbeidet du nedlegger. Du er en sann idrettsvenn og idealist.

– ”DUGNADSPRISEN” OFFROAD 2011: Frank Einar BRANDETT
Det som kjennetegner dette medlemmet er han arbeidskapasitet, stå på vilje, pågangsmot og entusiasme. Det er ALDRI nei når man spør om hjelp, enten det er dugnad ute i skogen eller tekniske finurligheter som må ordnes. Humøret og glimtet i øyet er alltid er og alt kan løses.
En svært viktig person og et stort aktivum for offroadsporten i klubben vår.

– ”DUGNADSPRISEN” ROADRACING 2011: Per Ivar HELLEBEKKEN
Han er alltid der og overvåker og passer på at alt går riktig for seg. Lærevillig og lydhør ovenfor nye ting, observant og streng dersom noen trår over streken. Umulig å vippe av pinnen. Han har alltid et fornuftig svar, og kommer alltid når funksjonærsjefen kaller på ham..

ANDRE PRISER 2011:

– ÅRETS FORBILDE SOLØR MCK 2011: Tage SOLBERG
Denne utøveren gir av seg selv til sine omgivelser så det virkelig monner. Han har etter hvert oppnådd en anselig racingkarriere. Han har vunnet medaljer og pokaler og masse ære.
2011-sesong skulle han virkelig sette prikken over i’en, men slik ble det dessverre ikke.
To stygge uhell på racingbanen satte ham utenfor resten av sesongen, så det ble verken det ene eller andre. Han ble stygt skadet med en stygg brannskade og opptil flere stygge brudd.
Men satte han seg ned og sturet for det? Nei da. Så snart han var på beina, og kunne bevege seg til en racingbane, var han på plass. Første turen, til Karlskoga i juli tror vi det var, måtte han ha med seg sjåfør da det var for mye gips til at han kunne ratte campingbilen selv.
Gjennom hele sesongen har han vært i depotet, satt opp teltet sitt, stilt ut sykkelen sin, vært der for sine sponsorer og tatt seg av dem, vært mentor for klubbens unge fremadstormende utøvere.
Han skaper alltid glede rundt seg med sitt smil og gode humør og appellerer til de unge utøverne som nyter godt av hans erfaring og kunnskaper.
Vi kunne fortsette å si masse om denne utøveren som kommende sesong igjen satser for fullt, men vi gir oss her.


Solør MCK takker alle fremmøtte for en svært hyggelig kveld og gratulerer alle medaljevinnere og øvrige vinnere og ønsker lykke til kommende sesong.