Sammenlagtresultater Norgesmesterskap og Norgescup roadracing 2023

Litt forsinket kommer sammenlagtlistene i Norgesmesterskap og Norgescup roadracing 2023.

Det ble en flott helg med masse herlig racing og noen overraskende resultater til tross for noe ustabilt vær, eller som noen ville ha kalt normalt Vålervær. Solør MCK vil rette en STOR takk til alle frivillige funksjonærer, og ikke minst klubbens utrolig dyktige og gode utøvere. Vi retter også en stor takk til våre 3 samarbeidsklubber, Borg MCK, Stavanger RR og Arctic Circle Motorsportklubb. Uten dere hadde dette ikke vært mulig.

Det ble utrolig mange flotte resultater, og med stor stolthet kan Solør MCK konstatere at klubben sine førere tok 9 av 18 pallplasser sammenlagt i NM og NC. SMCK sender en stor takk og gratulasjoner til dere alle sammen, og til alle dere andre som hadde tatt turen til Vålerbanen denne helga. Vi glemmer heller ikke alle dere andre vinnere og de som kom på pallen sammenlagt. Store gratulasjoner til dere også. Vi ønsker også å rette en stor takk til alle dere øvrige som er så sporty og stiller opp for å få store startfelt og bredde. Dere er minst like viktig som de som til slutt kom på pallen i de forskjellige klassene.

Det ble mye takk her, men dette ble faktisk veldig bra. Tusen takk.

Sammenlagtlister for supportklassene Free For All og Nasjonal 600 og Nasjonal 1000 vil komme i løpet av helga.

Her finner dere sammenlagtlistene fra NM og NC roadracing 2023; RESULTATER NM-NC – 2023 – ROADRACING