Resultater KLUBBLØP roadracing – Vålerbanen mandag 13. august 2018

Mandag 13. august 2018 gjennomførte Solør MCK heldagstrening og klubbløp på Vålerbanen i strålende solskinn. Det ble en fantastisk dag med masse kjøring og svært krasjing – kun en i sandfella på 12 timers kjøring! Da har man ikke kjørt fort nok sier mange, men det kan nevnes at klubbens “spanske” fører Thomas Sigvartsen kjørt 58:8 under race to, og det er leeeeeeeenge siden 600-klassen hadde tider under 1 blank på Vålerbanen. Bare så det er nevnt i forbifarten. Espen Sandbakken satte ny banerekord i klasse Formula F1 (stor) med 1.01:983 og Tore Stene i klasse Nasjonal 600 med 1.02:001, så det var da noen som farten oppe.

Over 52 deltakere på mandagens heldagstrening, og av disse stilte 37 opp på kveldens sprintløp (10 runder i NM- og NC-klassene SST 600 og SB, og 8 runder i de øvrige klassene). Mye flott kjøring av hele gjengen. En stor takk til dere alle sammen, og en honnør til alle 37 førerne på klubbløpet som møtte på førermøtet! Ikke hverdagskost det!

Retter også en stor takk til banefunksjonærene, posteringer, stevnefunksjonær og gutta på startplata som ble ledet av en eminent stevneleder i tårnet (Terje Granheim), og sist men ikke minst Inger som alltid lager kjempegod mat.

Til informasjon er neste mandagstrening den 27. august, kl 17:00 – 21:00.

Velkommen da.

RESULTATER KLUBBLØP – SPRINTLØP – 13.08.2018 – ROADRACING 

Sammenlagtresultatene finner dere nedenfor, og fra treningen og hvert enkelt løp på denne linken;

Velkommen til timekeeping.no