Dagens GLADE nyhet!

Dagens GLADE nyhet!

Etter mye venting og uklarheter er det endelig bestemt at det blir NM og NC-løp i roadracing på Vålerbanen helgen 19. – 21. august.

Det blir IKKE Scandinavian Open denne gangen dag promotor Mike Luff har trukket seg ut av løpet på Vålerbanen, men Solør MCK har fått økonomisk garanti fra NMF, og klubben skal da kjøre løpene som planlagt.

Selvsagt en svært god nyhet både for Solør MCK som arrangør, men ikke minst alle klubbens utøvere og selvsagt alle andre norske roadracingførere.

Nå bør hele det norske roadracingmiljøet stå sammen og møte opp og være med på å lage et KJEMPESTEVNE som kan være en mal for fremtiden. Alle bør være interessert i å støtte dette med tanke på fremtiden. Her bør det bli fulle startfelt i tilnærmet alle klasser!

Mer informasjon vil følge her på klubbens nettside.