Årets forbilde – Tor Guttormsen!

ÅRETS FORBILDE Solør MCK 2010 tildeles Tor GUTTORMSEN
Det var et stort sjokk for alle da meldingen om den stygge ulykken nådde oss. Ingen viste om han i det hele tatt ville overleve de første dagene da han var svært stygt kvestet. Etter hvert kom det noen små positive meldinger, men foreløpig viste ingen om han noen gang ville komme seg på bena.
MEN, han ville og skulle på bena igjen!
Etter snart to år, med en utrolig styrke, vilje og pågangsmot er vårt kjære medlem på full fart tilbake hos sin familie, hos arbeidsgiveren på NAF Trafikksenter AS og hos oss i SMCK. Dette er vi så uendelig glade for alle sammen.
Dersom dere har fulgt med på NRK TV har dere kanskje de to siste tirsdagene sett programmet ”Et lite steg” … hvor han har vært med og vist oss en viljestyrke som de aller fleste av oss garantert ikke har sett maken til.
Vi bøyer oss i ærbødighet og ydmykhet for den kampen og det motet Tor har vist oss.
Du er et sant forbilde før oss alle sammen. Du har vist at det går an! Vi er så glade over å ha deg tilbake sammen med oss.


ÅRETS DEBUTANT ROADRACING 2010: Audun GUNDERSEN!
Denne utøveren har vært med noen få sesonger, og har blant annet vært en av de mest trofaste til å møte opp på treninger. Han har vært tålmodig og kjørt mye for å lære seg hemmelighetene i denne fascinerende sporten. Prøvd seg i noen få løp ”hjemme” på Vålerbanen med brukbart resultat. I 2010 tok han mot til seg og klinte til skikkelig under NC-løpene og Nordic Cup på Vålerbanen. Dette endte med pallplass på svært gode rundetider. Nå i 2011 håper vi han også tar turen til de andre banene, for da vil han være en svært god kandidat til pallplass sammenlagt i Norgescupen.
– 13. plass N-Cup – Rookie 600 (beste SMCK-fører)
– Bronsemedalje KLM – Rookie 600


ÅRETS JUNIOR ROADRACING 2010: Stinius Viking ØDEGÅRD og Torgeir HORNE!
Denne gangen var det ikke mulig å skille ut èn utøver spesielt. begge har vunnet sine klasser i Norgescupen til tross for sin unge alder. Begge er bare 12 år, og har i 2010 egentlig kjørt på dispensasjon. Den ene har sågar vært for ung til å kjøre NM da han fylte 12 år i februar! Opptakstest på MotoGP Red Bull Rookies Cup har også den ene av dem vært på. Dette er utvilsomt førerne for fremtiden!
STINIUS:
– GULLVINNER NORGESCUP – 125 Junior RACER
– BRONSEVINNER NM – 125 GP
– 2. plass REGIONSMESTERSKAP – 125 Junior Racer
– 2. plass REGIONSMESTERSKAP – 125 GP
– 1. plass KLUBBMESTERSKAP – 125 Junior Racer
– 2. plass KLUBBMESTERSKAP – 125 GP
TORGEIR:
– GULLVINNER NORGESCUP – 125 Junior STD
– 1. plass REGIONSMESTERSKAP – 125 Junior STD
– 2. plass KLUBBMESTERSKAP – 125 Junior STD


ÅRETS KJØRER CLASSIC RACING 2010: Guttorm NYHUS!
Nykommer i classic roadracing i kanskje den absolutt tøffeste klassen, Formula 80 – 87 F1.
– BRONSEVINNER MC-Avisa Norsk Classic Cup 2010 – Formula 80 – 87 F1
– REGIONSMESTER – Formula 80 – 87 F1
– 4. plass KLUBBMESTERSKAP – Formula 80 – 87 F1


ÅRETS KJØRER OFFROAD 2010: Alexander RINGNES!
Kom som et friskt pust og en seriøs utøver i 2009. Han viser stor entusiasme, treningsvilje og iver det står virkelig respekt av. Under breddeløpet på Haslemoen i august ble han nummer 3 i sin klasse (B), som er den største klassen.
– 24. plass NORGESCUP – Klasse B
– 4. plass REGIONSMESTERSKAP – Klasse B
– 1. plass KLUBBMESTERSKAP – Klasse B


ÅRETS KVINNELIGE JUNIORUTØVERE 2010: Lotte A. HORNE og Jane Kristin BRANDETT!
To utøvere som nok en sesong har bevist at også jentene kan. Den ene satte neste alle gutta til veggs på Karlskoga med sin tredjeplass i klasse Nasjonal på en nærmest ”utgammel” Kawasaki i konkurranse med gutta som virkelig hadde verstingmateriell. Hun har også gjort det svært bra fra seg i klasse 125 Junior STD med blant annet èn seier.
LOTTE:
– 4. plass NORGESCUP – 125 Junior STD (6 ganger på pallen)
– 15. plass ÅPEN CUP – klasse NASJONAL (1 gang på pallen)
– 3. plass KLUBBMESTERSKAP – klasse NASJONAL
JANE KRISTIN:
Beste dame i klasse C på breddeløpet på Haslemoen
– 2. plass KLUBBMESTERSKAP MX – klasse DAMER
– 1. plass KLUBBMESTERSKAP ER – klasse DAMER


ÅRETS NYKOMMER OFFROAD 2010: Kenneth SKÅRHOLEN!
Ny herlig endurokjører med ”guts” som nesten klatret til topps på pallen i sitt første løp på Haslemoen i august.
– 2. plass i klasse C på breddeløpet på Haslemoen
– 1. plass KLUBBMESTERSKAP ER – klasse C


ÅRETS OFFROADKNØTT 2010: Lukas ERIKSMOEN!
Dette er en av den nye fremadstormende generasjonen som skal bringe klubben videre. Herlig liten gutt med glimtet i øyet og stor idrettsglede.


TRENINGSPRISEN ROADRACING Junior 2010: Espen KRISTIANSEN!
Tilnærmet 100 % oppmøte gjennom sesongens treningsaktivitet på Vålerbanen i 2010


TRENINGSPRISEN ROADRACING senior 2010: Ole-Tom FILLIPSVEEN!
I år som i 2009. Denne utøveren står ikke frem som den mest synlige på treningene, men han møter alltid opp, og han kjører FORT!


TRENINGSPRISEN OFFROAD junior 2010: Eddie S. FLATEN og Morten A. MOE!
De aller yngste utøverne i klubben, men hvilken treningsvilje! Stort treningsfremmøte og de kjører og kjører.
Denne sesongen har begge to møtt på trening like mange ganger, totalt 24 fremmøter. De er også som oftest til stede på dugnader. Det blir mange timer!


TRENINGSPRISEN OFFROAD senior 2010: Jan-Åge BRANDETT og Tor Inge BRANDETT
Ny sesong med meget bra treningsfremmøte til tross for skole og jobb. Disse to har også like mange fremmøter, 33 ganger.


FUNKSJONÆRPRISER

ÅRETS HONNØR SOLØR MCK 2010 – INGEN utdeling i 2010

”DUGNADSPRISEN” OFFROAD 2010: Thore Anton ERIKSMOEN
Denne karen har arbeidskapasitet, stå på vilje, pågangsmot og entusiasme så det monner. Han har også humør i bøtter og spann og alt er mulig å fikse. Et meget stort aktivum for offroadsporten i klubben vår. Uten han og den gamle gode Volvo’n; hva skulle vi gjort ute i skogen på Haslemoen?

”DUGNADSPRISEN” ROADRACING 2010: Terje GRANHEIM
Han er alltid der og overvåker og passer på at alt går i korrekte former. Lærevillig og lydhør ovenfor nye ting, og en svært ryddig, systematisk og sympatisk kar. Akkurat som en leder må være.
Dugnadsprisen roadracing tildeles Terje Granheim


TOURINGPRISER
ÅRETS TOURER SOLØR MCK: INGEN utdeling i 2010