Alle prisvinnere på Premieseremonien Solør MCK – for 2017!

Omlag 50 personer og i hovedsak medlemmer selvsagt hadde funnet veien til Heia Hotell, Våler i Solør denne lørdagskvelden hvor det først ble avholdt Årsmøte, så en informasjonssekvens hvor blant annet NMFs grenleder i roadracing Anita T. Sæther fikk ordet for å fortelle om den spennende roadracingsesongen vi har foran oss i 2018.

Etter litt mat og forfriskninger ble det avholdt Premieseremoni etter 2017 sesongen hvor det ble delt ut medaljer i Regionsmesterskapet og Klubbmesterskapet først, for så å utdele diverse utøverpriser i klubbens aktive grener, roadracing, classic roadracing, enduro og motocross. Det ble også gjort stas på funksjonærer/medlemmer som yter litt ekstra.

Nedenfor finner dere en laaaaang liste med forhåpentligvis hyggelig lesing. Klubben GRATULERER alle prisvinnerne!

UTØVER- / SPORTSPRISER

ÅRETS KJØRER ROADRACING 2017

Til tross for sin unge alder har denne utøveren en masse rutine etter en lang racingkarriere allerede. Møtte vel litt veggen for et par år siden, og la hjelmen på hylla for en stund. Det holdt en sesong, så var han tilbake, i  2017.

En sesong som muligens kunne ha endt opp med NM-gull hadde det ikke vært for skader. Leverte allikevel på øverste hylle og var på pallen i alle løpene han stilte i denne sesongen (6 av 8 løp).

MERITTLISTE 2017

 • SØLV i NORSK MESTERSKAP – Klasse SUPERSTOCK 600
 • GULL i REGIONSMESTERSKAPET – Klasse SUPERSTOCK 600
 • GULL i KLUBBMESTERSKAPET – Klasse SUPERSTOCK 600
 • SØLV Scandinavian Open – Klasse SUPERSTOCK 600

Tidligere bronsemedalje i klasse 125 GP i 2010 og 2011. Har kjørt masse internasjonalt i blant annet European Junior Cup flere sesonger, samt det spanske mesterskapet.

ÅRETS KJØRER ROADRACING SOLØR MCK 2017: Stinius Viking ØDEGÅRD

____________________________ 

 ÅRETS KJØRER OFFROAD 2017

Sølvgutt fra Lag-NM 2016. Har kjørt litt mindre konkurranser denne sesongen, men allikevel levert ganske bra. Kjørt 1 NM-helg + hele Østlandscupen. I tillegg stilte han opp i enduro på Haslemoen i februar 2017 og vant sin klasse (Bredde).

MERITTLISTE 2017

 • BRONSE i Østlandscup motocross – Klasse MX Åpen .
 • plass i NM motocross – Klasse MX1/3 (kun 1 løpshelg av 3).
 • SØLV i REGIONSMESTERSKAP motocross – Klasse MX Åpen
 • GULL i KLUBBMESTERSKAPET motocross – Klasse MX Åpen.

 ÅRETS KJØRER OFFROAD 2017: Adrian Hagen OPHUS

____________________________  

 ÅRETS KJØRER CLASSIC ROADRACING 2017

En supertrofast traver i ræsermiljøet hvor han pleier sin Honda med kjærlig hånd og kjører som et lyn! Denne sesongen har vært en eneste fantastisk reise fra A til Å …. Vinner som han vil, gasser strengt tatt ikke mer enn han behøver for å vinne!

Han er bare helt rå! Som om det ikke er nok med å ratte sin Honda har han også denne sesongen stilt som passasjer (eller også kalt burkslave) i classic sidevogn, og hvordan tror dere det gikk? Jo da, som vanlig. Gutta vant!

MERITTLISTE 2017

 • GULL I CLASSIC NORDIC CHAMPIONSHIP – Klasse Classic 750
 • GULL I CLASSIC NORDIC CHAMPIONSHIP – Klasse Classic MCS/Sidevogn B
 • SØLV I CLASSIC NORDIC CUP – Klasse Classic 750
 • SØLV I CLASSIC NORDIC CUP – Klasse Classic MCS/Sidevogn B
 • GULL i MC-AVISA NORSK CLASSIC CUP – Klasse Classic 750
 • GULL i MC-AVISA NORSK CLASSIC CUP – Klasse Classic MCS/Sidevogn B
 • GULL i REGIONSMESTERSKAP – Klasse Classic 750
 • GULL i REGIONSMESTERSKAP – Klasse Classic MCS/Sidevogn B
 • GULL i KLUBBMESTERSKAP – Klasse Classic 750
 • GULL i KLUBBMESTERSKAP – Klasse Classic MCS/Sidevogn B

Altså har han vært på pallen i ALT han har stilt opp i, og som dere skjønner; denne karen har det travelt!

ÅRETS KJØRER CLASSIC ROADRACING 2017: Morten STORSVEEN

____________________________  

 ÅRETS JUNIOR ROADRACING 2017

Denne utøveren fortsatte sin framgang på en imponerende måte også i 2017. På 8 løp i NC Junior A2 har han oppnådd FULL POTT. 200 av 200 oppnåelige poeng! Han har også kjørt 6 løp i den svenske A2 cupen hvor han vant 5 og ble nummer 2 i et av løpene.

Har vel stort sett  banerekorder for sin klasse (JUNIOR STD) på alle banene kan har kjørt løp på i Norge og Sverige – Arctic Circle Raceway – Vålerbanen – Rudskogen, Karlskoga Motorstadion og Linköpings Motorstadion. Mulig jeg har glemt noe her, men uansett er dette imponerende.

Har også kjørt 4 løp i NC 600 som resulterte i 2 første- og 2 andreplasser. Tok også 3 vinster i den svenske Rookie 600 Cupen! Han var faktisk desidert raskeste fører i klasse 600 – SST 600 og NC 600 under søndagens finaleløp på ACR – Mo i Rana.

MERITTLISTE 2017

 • GULL i NORGESCUP – Klasse Junior A2
 • SØLV i NORGESCUP – Klasse NC 600
 • GULL i REGIONSMESTERSKAPET – Klasse Junior A2
 • plass i REGIONSMESTERSKAPET – Klasse NC 600
 • GULL i KLUBBMESTERSKAPET – Klasse Junior A2
 • plass i KLUBBMESTERSKAPET – Klasse NC 600
 • SØLV Scandinavian Open – Klasse Junior A2
 • BRONSE Svensk Cup – Klasse Junior A2

Hovedpersonen er dessverre ikke her i kveld da han er på treningssamling i Valencia i Spania, men mamma Birgitte er her og tar i mot prisen.

ÅRETS JUNIOR ROADRACING 2017: Jonathan Lykke NESSJØEN

____________________________  

ÅRETS JUNIOR OFFROAD 2017

Ble etter 2016-sesongen omtalt som en friskus som tar i så det knaker! Ikke alltid han kom til målflagget, men i 2017 har alt gått så meget bedre.. Flott utvikling for denne allsidige unggutten. Han har kjørt MYE denne sesongen, både motocross og enduro.

MERITTLISTE 2017

 • plass i NM motocross  – Klasse MX Junior
 • plass i Østlandscup motocross – Klasse MX Junior .
 • plass i Breddecup enduro  – Klasse Junior Rekrutt
 • plass i REGIONSMESTERSKAP motocross – Klasse MX Junior
 • plass i REGIONSMESTERSKAP enduro – Klasse Junior Rekrutt
 • GULL i KLUBBMESTERSKAPET enduro – Klasse Junior Rekrutt.
 • GULL i KLUBBMESTERSKAP motocross – Klasse MX Junior

Utøveren ble også ÅRETS JUNIOR OFFROAD 2016.

ÅRETS JUNIOR OFFROAD 2017: Jørn Magnus T. HOLTMOEN

____________________________  

ÅRETS KVINNELIGE UTØVER 2017

En skikkelig tøff utøver som de to siste sesongene har hatt en meget heftig progresjon. Hun er nok ikke den som prater høyest og stikker seg frem, men når hjelmen kommer på og banen er klar skal jeg fortelle dere at denne jenta kan kjøre 600! Fokusert og målbevisst.

Setter sine kvinnelig konkurrenter og de fleste av gutta også skikkelig til veggs. Dette kan bli virkelig bra i tiden fremover! Vi gleder oss.

MERITTLISTE 2017

 • plass i NORGESCUP roadracing – Klasse Jentecup
 • plass i NORGESCUP roadracing – Klasse NC 600
 • plass i REGIONSMESTERSKAP roadracing – Klasse Jentecup
 • plass i REGIONSMESTERSKAP roadracing – Klasse NC 600
 • plass i KLUBBMESTERSKAPET roadracing – Klasse Jentecup
 • plass i KLUBBMESTERSKAP roadracing – Klasse NC 600

ÅRETS KVINNELIGE SENIORUTØVER 2017: Hannah Marie ARNEGARD

____________________________  

ÅRETS KVINNELIGE JUNIORUTØVER 2017

Hun ble presentert i 2016 som en herlig nykommer i sporten med en jernvilje. Tøffeste jenta i klassen! Ei skikkelig stå på jente med vilje og et konkurransehode man ikke ser hver dag. Har i sin klasse gitt flere av gutta skikkelig kamp helt til målflagget. Har også i 2017 vært i bakken noen ganger, men har plukket NC-poeng i alle løp!

Hennes store vilje og evne til å lytte til sine trenere er nøkkelen til hennes suksess. Forbedrer sine personlige rekorder hele tiden. Skal bli virkelig spennende å se fortsettelsen etter hennes treningsopphold i Spania denne vinteren.

MERITTLISTE 2017

 • plass i NORGESCUP roadracing – Klasse JUNIOR A2
 • plass i Åpen CUP roadracing – Klasse Jentecup
 • plass i REGIONSMESTERSKAP roadracing – Klasse JUNIOR A2
 • plass i REGIONSMESTERSKAP roadracing – Klasse Jentecup
 • plass i KLUBBMESTERSKAP roadracing – Klasse JUNIOR A2
 • plass i KLUBBMESTERSKAP roadracing – Klasse Jentecup

ÅRETS KVINNELIGE JUNIORUTØVER 2017: Stina RINGNES

____________________________  

ÅRETS COMEBACK 2017

Denne utøveren er omtalt tidligere i kveld, men hans glimrende comeback i 2017 må gjøres litt stas på.

Vi gjorde stas på Solør MCK sin mestvinnende utøver; Helge Spjeldnes da han gjorde sitt glimrende comeback for et par år siden, og nå har vi heldigvis en unggutt som ikke la hjelmen på hylla til tross for motgang og skader. Nå er han tilbake på en fantastisk god måte. Som tidligere omtalt leverte han på øverste hylle og var på pallen i alle løpene han stilte i denne sesongen (6 av 8 løp).

MERITTLISTE 2017

 • SØLV i NORSK MESTERSKAP – Klasse SUPERSTOCK 600
 • GULL i REGIONSMESTERSKAPET – Klasse SUPERSTOCK 600
 • GULL i KLUBBMESTERSKAPET – Klasse SUPERSTOCK 600
 • SØLV Scandinavian Open – Klasse SUPERSTOCK 600

Vi gleder oss virkelig til fortsettelsen.

ÅRETS COMEBACK SOLØR MCK 2017: Stinius Viking ØDEGÅRD

______________________ 

ÅRETS GJENNOMBRUDD 2017

Få den gutten opp på en 600 var det vi hørte til stadighet, og da han endelig tok steget skal jeg love det gikk unna! På Karlskoga under NM-helgen og Scandinavian Open regjerte 600-debutanten på en aldeles imponerende måte. Slik fortsatte han under NC-finalen på ACR i august, så dette skal bli spennende i 2018!

Han har regjert i Juniorklassen de siste sesongene, så nå er vel tiden moden for å ta steget opp et hakk. Suveren sammenlagtseier i den ene klassen og 2. plass i den andre klassen hvor han bare kjørte 50 % av løpene er jo bare imponerende!

MERITTLISTE 2017

 • GULL i NORGESCUP – Klasse Junior A2
 • SØLV i NORGESCUP – Klasse NC 600
 • GULL i REGIONSMESTERSKAPET – Klasse Junior A2
 • plass i REGIONSMESTERSKAPET – Klasse NC 600
 • GULL i KLUBBMESTERSKAPET – Klasse Junior A2
 • plass i KLUBBMESTERSKAPET – Klasse NC 600
 • SØLV Scandinavian Open – Klasse Junior A2
 • BRONSE Svensk Cup – Klasse Junior A2

 

ÅRETS GJENNOMBRUDD 2017: Jonathan Lykke NESSJØEN

____________________________  

Treningsprisen Offroad barn/ungdom 2017: Jakob Mathias T. HOLTMOEN

Treningsprisen roadracing junior 2017: Stina RINGNES 

Treningsprisen Offroad junior/senior 2017: Jørn Magnus T. HOLTMOEN 

Treningsprisen roadracing senior 2017: Audun GUNDERSEN

_____________________________________________ 

FUNKSJONÆPRISER

”DUGNADSPRISEN” OFFROAD 2017  

Dette er alltid noe av det vanskeligste vi gjør da det er så uendelig mange som burde hatt denne påskjønnelsen. For 2016-sesongen var det en samlet gjeng fra offroadgruppa som fikk prisen.

Denne gangen har vi valgt å gi prisen til to som nedlegger et svært stort arbeid sent og tidlig med tilnærmet alt mulig. I tillegg stiller de maskiner, materiell og utstyr til disposisjon så vi kan holde aktivitetene i skogen i gang. Klubben er svært takknemlige for å ha dem med på vårt viktige arbeid. TUSEN TAKK!

Dugnadsprisen Offroad 2017: Grethe og Tormod HOLTMOEN

_________________________ 

”DUGNADSPRISEN” ROADRACING 2017  

To superildsjeler som bruker stort sett all sin ledige tid til å ordne opp på Vålerbanen og klargjøre for treninger og løp, samt være med som funksjonærer alltid når det skjer asfaltaktiviteter der oppe.

Klubben er svært takknemlige for å ha dem med på laget for vårt viktige arbeid. TUSEN TAKK!

Dugnadsprisen roadracing 2017: Inger og Frank RYGGE

__________________________ 

 ”DUGNADSPRISEN” RADIOSTYRT MOTORSPORT 2017 

Denne personen har gjennom flere år ivret for RSM-aktivitetene, og var en svært viktig drivkraft for virksomheten i Vålersenteret. Dessverre dabbet interessen så dramatisk at klubben så at dette ikke kunne fortsette. I samråd med nettopp denne ildsjelen måtte vi altså ta den tunge avgjørelsen og si opp leieforholdet og avslutte denne innendørsaktiviteten inntil videre. Klubben ønsker å fortsette å ha et tilbud til RSM, og vil jobbe for å finne andre gode løsninger.

Klubben retter en stor takk til denne personen for hans ukuelig iver og entusiasme.

Dugnadsprisen RSM 2017: Knut Arild SKYBAKMOEN

____________________________ 

TOURINGPRISER

– ÅRETS TOURER SOLØR MCK 2017: Ingen utdeling i 2017

__________________________  

ØVRIGE PRISER

ÅRETS HONNØR SOLØR MCK 2017

I 2017 har han igjen vist at han alltid er den som stiller opp da han blir spurt om å veilede nye utøvere som kommer for å kjøre på banen for første gang. Alltid i strålende humør. Gir velvillig råd og vink i alle retninger. For å si det ganske kort; han er en kursansvarlig sin perfekte instruktør! Løsningsorientert, faglig dyktig på tekniske ting og ikke minst kjøreteknikk. Sprer om seg med humør og glede med sin enorme entusiasme. Tror ikke denne personen vet hva NEI er for noe!

Vi er svært glad for å ha deg med på laget. Hjertelig takk for din innsats også i 2017.

Årets honnør Solør MCK 2017: Knut GULBRANDSEN

__________________________ 

ÅRETS UTØVER SOLØR MCK 2017.

Følgende utøvere har vært nominert:

Morten STORSVEEN (merittlista ser dere lenger opp i teksten)

 • ÅRETS KJØRER CLASSIC ROADRACING 2017

 Stinius Viking ØDEGÅRD (merittlista ser dere lenger opp i teksten)

 • ÅRETS KJØRER ROADRACING SOLØR MCK 2017
 • ÅRETS COMEBACK 2017

 Jonathan Lykke NESSJØEN (merittlista ser dere lenger opp i teksten)

 • ÅRETS JUNIOR ROADRACING 2017
 • ÅRETS GJENNOMBRUDD 2017

 ÅRETS UTØVER SOLØR MCK 2017: Morten STORSVEEN